Przedszkolaki i Powstańcy Warszawscy razem o Ojczyźnie…

Do naszego przedszkola zawitali niezwykli goście. Uczestnicy Powstania Warszawskiego: sanitariuszka Maria  Milbrandt „Marysia” oraz Janusz Maksymowicz  „Janosz”. Dzieci miały okazję zapytać Kombatantów, jakie emocje im wtedy towarzyszyły,  jak wyglądało  życie w czasie II wojny światowej, dlaczego zdecydowali się walczyć. Niezwykłe spotkanie z historią z pewnością pozostanie na długo w pamięci maluchów.  Dziękujemy Pani Marii i Panu Januszowi za poświęcony nam czas, cierpliwe odpowiedzi i przepiękne świadectwo miłości do Ojczyzny!

Zobacz filmy:


https://www.youtube.com/watch?v=JIZd1LHvnD4

 https://www.youtube.com/watch?v=0VnlrV1khns

Przedszkole św. Józefa na warszawskim Mokotowie z poświęceniem i zaangażowaniem przygotowuje dzieci do życia we wspólnym domu, jakim jest Polska. Tu zawołanie “Bóg, Honor, Ojczyzna” traktowane jest jako kompas wskazujący drogę ku kształtowaniu człowieka. Jest to publiczna placówka katolicka prowadzona przez Zgromadzenie Sług Jezusa.
Przedszkole nr 210 w Warszawie istnieje od 1918 roku. Wówczas przy ul. Teresińskiej na Sielcach Siostry bezhabitowe zorganizowały ochronkę dla sierot wojennych. Powstanie Warszawskie przerwało na chwilę ich działalność. Zaraz po wojnie została ona wznowiona.
Dzisiaj jest to miejsce wychowania ponad 100 dzieci. Wychowania, a nie przechowania przez kilka godzin… Nie brakuje tu szacunku dla innych, pielęgnuje się w maluchach poczucie własnej wartości, empatię, i co ważne – kształtuje miłość do Ojczyzny. Organizowane są akademie patriotyczne, zapraszani są kombatanci. Dzieci poznają piosenki i wiersze patriotyczne, które z ogromną chęcią oraz pasją wykonują.
Osób, które chciałyby zapisać swoje dzieci do Przedszkola 210, jest corocznie ponad dwukrotnie więcej niż miejsc. Opłaty nie są tak wygórowane jak w placówkach prywatnych. Bardzo wielu zainteresowanych odchodzi z kwitkiem. Co można zrobić, by zmienić ten stan? Zrodziła się inicjatywa wybudowania nowego przestronnego budynku. Razem – dla kolejnych pokoleń. Powstała grupa rodziców pod nazwą „7 milionów”. Pragną oni pomóc Siostrom w tym przedsięwzięciu.
Zwracamy się z ogromną prośbą o wsparcie naszej inicjatywy, jaką jest budowa większego przedszkola.
Mamy chęci do pracy, zapał i zaangażowanie wychowawców oraz rodziców. Potrzebujemy Państwa pomocy!

DSC05518DSC05581DSC05629