Nowy rok szkolny 2021/2022

Ważnym i podniosłym wydarzeniem dla wspólnoty naszego przedszkola i dla dobrodziejów trwającej budowy nowego budynku przedszkola była uroczystość podpisania aktu erekcyjnego, poświecenia i wmurowania kamienia węgielnego przywiezionego z Sanktuarium św. Józefa
w Stirling – USA, gdzie pracuje wspólnota Sług Jezusa.

Poświęcenie i wmurowanie kamienia węgielnego – 26.09.2021

Po Mszy św. dziękczynnej odprawionej w kościele św. Kazimierza przy ul. Chełmskiej i przy radosnym śpiewie hymnu naszego przedszkola poświęcony kamień węgielny został umieszczony w murach nowego budynku przedszkola.

Ostatnia część tej wspaniałej uroczystości odbywała się na placu na placu zabaw i terenie przylegającym do przedszkola. Na zaproszonych gości czekał ciepły posiłek i przekąski, a na dzieci czekała wspaniała zabawa i loteria fantowa przygotowana przez rodziców i nauczycieli. Rodzice i zaproszeni goście mogli obejrzeć i nabyć prace artystyczne dzieci umieszczone w Galerii Przedszkolaków czyli na ogrodzeniu nowego przedszkola, płytki z bajkami naszych rodziców, przygotowywanych z okazji Dnia Dziecka oraz torby z myślami Eleonory Motylowskiej założycielki Zgromadzenia Sług Jezusa i poznać Jej krótki życiorys przedstawiony w wierszach Marii Szulikowskiej. To właśnie na Teresińskiej, Eleonora Motylowska rozpoczęła pracę z dziećmi w 1918 r, przyjmując sieroty z repatriacji. Rozpoczęte dzieło trwa do dzisiaj w postaci naszego przedszkola i szkoły podstawowej.

Odchodząc z uroczystości można było zabrać ze sobą pamiątkową kartkę z wmurowanym kamieniem oraz zostawić ślad swojej obecności wpisując się do Księgi Pamiątkowej.

Z serca DZIĘKUJEMY wszystkim za udział w tej uroczystości i za każdy przejaw dobroci serca. Prosimy o dalszą pomoc, zainteresowanie bliskich i znajomych naszym dziełem.