Konstrukcja nowego budynku przedszkola gotowa

Dwa miesiące Nowego Roku 2020 upłynęły bardzo intensywnie na placu budowy nowego przedszkola przy ul. Teresińskiej 9. Na dziś – ostatni dzień lutego – stoi już dwupiętrowa konstrukcja budynku przedszkola ze ściankami działowymi w kondygnacji podziemnej i na parterze. Ponad powierzchnią dachu płaskiego wystaje attyka wybudowana w formie ścianki.

I co dalej? Po zakończeniu prac murowych wewnątrz budynku oraz kominów sprawą pilną jest jednowarstwowe pokrycie dachu papą termozgrzewalną, odwodnienie dachu tj. wykonanie kanalizacji deszczowej oraz zewnętrznej instalacji sanitarnej. Później trzeba wrócić do wnętrza budynku i domykać przed zimą konstrukcję, dlatego już dziś szukamy darczyńców na zakup i montaż okien. A potrzeba ok. 600 tys. zł. Fundusze, które udaje nam się pozyskać to krople w morzu potrzeb – zbiórka w parafii św. Kazimierza w Warszawie, dofinansowanie z fundacji PGNIG, przekazywany 1 % podatku przez darczyńców indywidualnych i inne inicjatywy podejmowane wspólnie z rodzicami naszych przedszkolaków. A jak twierdzi wielu, rodzice i nie tylko, zimy w tym roku nie było, bo na Teresińskiej budowało się przedszkole J. Mamy przecież potężnego Orędownika św. Józefa, od 5 lat Patrona naszego Przedszkola, który co chwilę przypomina nam o swojej obecności
i o tym, że czuwa nad całością, tzn. nad przedszkolem i jego bieżącymi sprawami oraz nad trwającą budową. Dobre wieści i rozwiązania przychodzą najczęściej w środę, dzień Jemu poświęcony. Przed nami marzec, a to dla nas znak i nadzieja, że św. Józef będzie nadal z nami i w potrzebie na pewno coś zaradzi. Za każde dobro dziękujemy.