Deo gratias za I etap budowy nowego przedszkola

Dobiegł końca czas realizacji I etapu budowy nowego budynku przedszkola. Widok imponuje i napawa radością, bo nikt nie przypuszczał, że tak szybko się to stanie. Tym bardziej, że konstrukcję budynku wypełniły już mury i ściany działowe.

To ujawniło wielkość i przestrzeń nowych sal zabaw i całej infrastruktury towarzyszącej. Teren wokół nowego budynku jest już uporządkowany, ogrodzony i nawet rosną kwiatki zachęcając wszystkich przechodzących do radości i wdzięczności. Bo choć może się wydawać że to dopiero początek i że jeszcze długa droga przed nami, to jest za co Bogu dziękować. Jego Opatrzność czuwała nad bezpieczną pracą Firmy Izollbud i nad wszystkimi, którzy w tym czasie przemieszczali się po posesji Teresińskiej.

Patrząc na szybko postępującą budowę, prawie codziennie padało pytanie o czas otwarcia nowego budynku. Odpowiedź była i jest jedna: tylko z Bożą i ludzką pomocą, i pod opieką św. Józefa jest możliwe dalsze, skuteczne działanie. Zależy nam bardzo na kontynuacji rozpoczętych prac. Potrzebujemy kolejnych funduszy – 4 000 000 zł. – na prace przewidziane w II etapie budowy: zakup i montaż okien, drzwi, wykonanie instalacji elektrycznej, sanitarnej wewnętrznej, wentylacji, tynków, posadzek, elewacji. Cały czas szukamy ludzi dobrej woli, którzy chcieliby wesprzeć powstające dzieło.