Budowa nowego przedszkola ruszyła!

Nareszcie, dzielimy się z Wami ogromną radością, że od 12 sierpnia 2019 r. ruszyły prace przy budowie nowego 2-piętrowego przedszkola przy ul. Teresińskiej 9.

Rozpoczęto rozbiórkę budynków gospodarczych, porządkowanie i przygotowywanie terenu pod wykopy.

W piątek, 13 września 2019 r., po zakończonym postępowaniu przetargowym Fundacja Ancilla podpisała umowę z Wykonawcą – Przedsiębiorstwem Budowlano-Handlowym „Izolbud” na „Budowę budynku przedszkola wraz z salą gimnastyczną przy ul. Teresińskiej w Warszawie, pierwszy etap stan surowy otwarty – konstrukcja”.

15 września podczas Mszy św. inaugurującej nowy rok szkolny, kapelan naszego przedszkola – ks. Krzysztof poświęcił plac pod budowę. We Mszy św. i w spotkaniu integracyjnym oprócz dzieci i ich rodzin wzięli udział także zaproszeni goście firmy Izolbud i Zgromadzenia Sług Jezusa. Z Bożą pomocą i dzięki wstawiennictwu św. Józefa, patrona naszego przedszkola, rozpoczęliśmy nowe dzieło! Z Sanktuarium św. Józefa w Stirling dotarł już do nas kamień węgielny pod budowę. Jego poświęcenie i wmurowanie nastąpi w późniejszym terminie.

W poniedziałkowy poranek, 16 września 2019 r. plac budowy został oficjalnie przekazany Wykonawcy. Rozpoczęło się ogradzanie terenu, przekładanie chodnika prowadzącego do przedszkola. Dużą atrakcją dla najmłodszych stały się wykopy, które i dla nas były znakiem, że oto zmienia się rzeczywistość i tworzy się z dnia na dzień na naszych oczach. Jak to przy takich pracach bywa, nie brakowało niespodzianek, między innymi osuwająca się skarpa wykopu, pojawienie się wody, przerwanie przewodów elektrycznych zasilających budynek szkoły, przewodu telefonicznego.

1 października na plac budowy wjechała pierwsza betoniarka. Rozpoczęto wykonanie izolacji cieplnej i przeciwwodnej pod płytą denną, a następnie zbrojenie płyty fundamentowej. Zwieńczeniem było wylanie betonu w podszybiu windy osobowej i płyty fundamentowej wraz z przegłębieniami. Prace te trwały bez przerwy 24 godziny!

W kolejnych miesiącach, tj. listopadzie i grudniu powstawały ściany piwnicy i parteru. Prace przy budowie parteru dobiegają końca i wkrótce zostanie wylany kolejny strop, a następnie rozpocznie się budowa 1 i 2 piętra przedszkola. Zakończenie pierwszego etapu prac budowlanych, tj. stanu surowego otwartego – konstrukcji budynku przedszkola zaplanowane jest na luty 2020 roku.

Dziękujemy Panu Bogu i św. Józefowi za piękną pogodę sprzyjającą naszej budowie oraz wszystkim dobrodziejom za każdy przejaw dobroci serca!